Muğla Arkeoloji ve Kültür Sempozyumu

Anasayfa

     

 

   SEMPOZYUMA ÇAĞRI

(Tarih ertelenmiştir) tarihleri arasında Muğla Valiliği, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Pamukkale Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi işbirliğinde “Muğla Arkeoloji ve Kültür Sempozyumu” düzenlenecektir.

Sempozyum, Muğla ilinin arkeolojik ve kültürel değerlerinin tanıtılmasını  sağlamakla beraber, il genelinde yapılan arkeolojik kazı ve araştırmaların, bilimsel sonuçlarını disiplinlerarası yaklaşımlarla katılımcılarına buluşturan bir etkinlik olacaktır.

Muğla il genelinde Arkeoloji ve Kültür alanlarında çalışmalar yapan akademisyen ve araştırmacıları, özgün akademik çalışmalarıyla sempozyuma katılmaya davet ediyoruz.

Katılımcılar, sözlü sunum şeklinde sempozyuma katılabileceklerdir. Sempozyum dili Türkçe ve İngilizce’dir. Katılımcılar en fazla 2 adet bildiri ile sempozyuma katılabilir, ancak sadece 1 adet bildiri sunabilirler.

Sempozyumda sunulan bildiriler hakem sürecinden geçtikten sonra, sempozyum bildiri kitabında özet ve tam metin olarak yayımlanacaktır.

Sempozyum, Muğla ili, Yatağan ilçesine bağlı Eskihisar mahallesinde yer alan Stratonikeia Antik Kentinde gerçekleştirilecektir. Antik kentteki açık alanlardan da faydalanılacak olup, sempozyum süresinde çeşitli etkinliklere de kent, ev sahipliği yapacaktır.  


                                                                                                                               Saygılarımızla….
                                                                                                                                          Sempozyum Yönetimi